Ter gelegenheid van de reünie op 10 oktober 2015 is er een boek uitgegeven met herinneringen aan de manegetijd in Borger onder de naam “Herinneringen aan Ruitersportcentrum De Hondsrug Borger”. Het 80-pagina’s tellende boek bevat een aantal rubrieken en is gelardeerd met veel foto’s uit het leven van mevrouw Smeenge en met name de periode dat de manege bloeide, de jaren 1960 – 1976.
Het boek bevat ook veel foto’s en is helaas niet meer verkrijgbaar, maar de digitale versie kan nog gratis aangevraagd worden.
Gien Smeenge
Het eerste deel van het boek wordt besteed aan de levensloop van Gien Smeenge. Hierin wordt ingegaan op haar jeugd, haar werk bij bouwbedrijf Smeenge, het huwelijk met Hendrik Smeenge en de zorg voor diens kinderen, de oorlogstijd en de periode dat mevrouw Smeenge het succesvolle Paardensportcentrum runde. Tenslotte een beschrijving van het trieste levenseinde van Gien Smeenge.
Verhalen
Een groot deel van het boek is ingeruimd met verhalen van oud-ruiters en -amazones. Prachtige herinneringen van Dineke Wichers, Heleen de Lange, Ineke Lulofs, Stasia Cramer, Carry Berger, Max Dijkstra, Jan Stoffers en Geert Hoving. Een bijzonder hoofdstuk is geschreven door een van de bekende Nederlanders die Borger aandeden om pony of paard te rijden: Frédérique Spigt.
Paarden en pony’s
Tenslotte worden alle pony’s en paarden die bij mevrouw Smeenge op de stal hebben gestaan getoond met een beschrijving door Karsten Berends.










